„Z POKOLENIA NA POKOLENIE”

ZSP powstało w kwietniu 1950 roku (w Politechnice Warszawskiej), jako jedna z najstarszych organizacji studenckich działających w Polsce, w formie stowarzyszenie. Jego zadaniem było i jest kształtowanie wśród społeczności akademickiej postaw tolerancji, promocja nauki, kultury i sportu, oraz równego dostępu dla wszystkich do kształcenia akademickiego. Organizacja od początku istnienia umożliwiała młodym ludziom szerokie działania na rzecz środowiska społeczno – politycznego, uczyła odpowiedzialności obywatelskiej, pozwalała realizować pasje kulturalne, wychowała i ukształtowała liczne kadry menadżerskie, artystyczne, poetyckie – elitę naszego kraju. Intelektualne i naukowe aspiracje studentów znajdują swoje organizacyjne i materialne wsparcie w inicjatywach ZSP. Zrzeszenie Studentów Polskich jest członkiem Polskiej Rady Młodzieży, ściśle współpracuje z Polską Radą Organizacji Młodzieżowych, Stowarzyszeniem Ordynacka oraz Fundacją Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego.

W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00, w warszawskim Teatrze Palladium, ul. Złota 7/9 odbędzie się koncert pt.: „Z pokolenia na pokolenie” – inaugurujący obchody 75-lecia powstania Zrzeszenia Studentów Polskich.

Transmisja online:

W związku z tym Fundacja Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego im. Wiesława Klimczaka, Fundacja „Universitatis Varsoviensis” (FUV) oraz Stowarzyszenie „ORDYNACKA” zapraszają do wysłuchania koncertu, w którym wystąpią: Igor Herbut, Kayah, Dorota Miśkiewicz, Matylda Damięcka, Darek „Maleo” Malejonek, Iga Posta, Ryszard Leoszewski, Miłka Małecka
Przy oprawie muzycznej Bandu pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

Koncert poprowadzi Paweł Solarz – Mistrz Mowy Polskiej 2021 roku.

Obchody Roku Jubileuszowego organizowane są pod Honorowym Patronatem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Patronat Medialny objęło Polskie Radio S.A.Partnerami wydarzenia są Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Wstęp Wolny !

Transmisję koncertu będzie można zobaczyć na kanale YouTube oraz na stronach www.palladium.pl i www.fundacjauv.org.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury

Organizator: Fundacja Ogólnopolskiej Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego im. Wiesława Klimczaka

Współorganizator: Fundacja „Universitatis Varsoviensis”, Stowarzyszenie „ORDYNACKA”

Patroni medialni: Polskie Radio S.A.

Partnerzy wspierający: Fundacja KGHM Polska Miedź S.A., Palladium, Agencja Artystyczna Gras Sp. z.o.o., Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

Reżyseria Mariusz Cieślik
Producent Sławomir Sokołowski