Hybrydy – Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warszawskiego – to jeden z najstarszych i najbardziej znanych klubów studenckich stolicy. Działa z przerwami od końca lat pięćdziesiątych.
Tu zaczynali m.in.: Włodzimierz Nahorny, Tomasz Stańko, Jan Pietrzak, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta. W DKF-ie Hybrydy rozpoczynali swoją działalność także Roman Gutek i Stefan Laudyn, twórcy Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nawiązując do chlubnej historii w klubie organizowane są koncerty jazzowe oraz występy kabaretowe.
Na scenie Hybryd występowali min. Ewa Bem, Maciej Maleńczuk, Walk Away, Scott Henderson, Lora Szafran, Anna Maria Jopek.
Dzięki różnorodności muzyki, Hybrydy stały się ważnym punktem na warszawskiej mapie clubbingu.

Organizacja koncertów

Klub Hybrydy jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych klubów studenckich stolicy. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród studentów i mieszkańców Warszawy. Znany jest nie tylko z miejsca na dobrą zabawę, ale również jako obiekt doskonale przygotowany do organizowania imprez zamkniętych oraz wielu koncertów.  Atmosfera Hybryd pozostaje w pamięci na długo – klimatyczny wystrój, znakomita muzyka, sympatyczni barmani i obsługa zachęcają do odwiedzin.

Wynajem koncerty:
Mariusz Pluta
Dyrektor ds. artystycznych
tel. 22 822 30 03

Organizacja eventów

Klub Hybrydy jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych klubów studenckich stolicy. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród studentów i mieszkańców Warszawy. Znany jest nie tylko z miejsca na dobrą zabawę, ale również jako obiekt doskonale przygotowany do organizowania imprez zamkniętych oraz wielu koncertów. Atmosfera Hybryd pozostaje w pamięci na długo – klimatyczny wystrój, znakomita muzyka, sympatyczni barmani i obsługa zachęcają do odwiedzin.

Wynajem – imprezy zamknięte: 
Bartłomiej Błaszczyk
Dyrektor ds. PR & Event Marketing
tel. 22 822 30 03
tel. 508 21 10 10
email: b.blaszczyk@hybrydy.com.pl

Klub Hybrydy posiada trzy w pełni klimatyzowane sale, w tym:
Salę Widowiskową na ok. 600 osób
„Chillout room” – na ok. 30 osób
„Bar Voliera” na ok. 80 osób

Sala Widowiskowa jest największą sala klubu – odbywają się w niej liczne koncerty, imprezy taneczne, konferencje oraz inne imprezy masowe. Jej zaletami są: uniwersalność, bezpieczeństwo oraz doskonała akustyka. Sala wyposażona jest w scenę, która pomieści maksymalnie do 20 osób. Lokal jest wyposażony w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy spełniający wymogi zarówno dyskotekowe jak i koncertowe. Możliwa jest również adaptacja nagłośnienia i oświetlenia na cele konferencyjne.

W ustawieniu koncertowym sala pomieści 600 osób.
W ustawieniu konferencyjnym możliwe jest ustawienie 200 krzeseł.
Tylnią część Sali wypełnia rozciągający się przez całą długość lokalu bar. 

„Bar Voliera” może działać niezależnie od pobliskiej Sali Widowiskowej. 
Bardzo często miejsce to służy spotkaniom w gronie przyjaciół, na mniejsze imprezy, lub zamknięte spotkania firmowe. Wygodne sofy umożliwiają odpoczynek i regenerację sił. Przestrzeń jest wyposażona we własne nagłośnienie oraz osobny bar.
Sala pomieści około 80 osób
Pomieszczenie jest  klimatyzowane.

„Chillout room” – wyposażony jest w wygodne skórzane sofy, pufy oraz niskie stoliki. Na ścianach zawieszone są 3 telewizory plazmowe.
„Chillout room” jest to doskonałym miejscem zarówno na chwilę wytchnienia po szaleństwach na parkiecie jak i do spotkań w gronie przyjaciół. 
Sala pomieści około 30 osób
Pomieszczenie jest  klimatyzowane.

Historia Hybryd

1 lutego 1957
Oficjalne otwarcie klubu
W polskich realiach lat 50. istnienie klubu studenckiego było czymś zupełnie nieznanym i do pomysłu jego stworzenia władze stolicy podchodziły z nieufnością. Andrzej Pniewski i Józef Waczków, ówcześni działacze studenccy, byli autorami koncepcji funkcjonowania klubu. Pomysł udało się przeforsować i klub usytuowano w zabytkowej kamienicy przy ul. Mokotowskiej 48. Ponieważ w budynku tym mieszkał i tworzył Józef Ignacy Kraszewski, chciano ten fakt jakoś podkreślić. Andrzej Pniewski, miał rzekomo wyszperać gdzieś mało znaną powieść Kraszewskiego zatytułowaną "Hybryda" i to ona dała nazwę klubowi. Oficjalne otwarcie klubu miało miejsce 1 lutego 1957. Imprezę uświetniono koncertem jazzowym. U początków swojej działalności klub "Hybrydy" organizował imprezy studenckie i "tańce" z orkiestrą na żywo, prowadził 4 bufety i udostępniał sale na trzech kondygnacjach: dwie na górze, sześć na dole i dwie w piwnicy. Zainstalowano w nim dwie szafy grające oraz urządzono salę bilardową – dużą rzadkość w tamtych czasach. W klubie działał Dyskusyjny Klub Filmowy, w którym odbywały się często maratony filmowe. W obszernym budynku "Hybryd" spotykali się artyści związani z ruchem studenckim: muzycy, plastycy, filmowcy, literaci i aktorzy.
1 lutego 1957
maj 1957
Hot-Club
Od maja 1957 rozpoczął działalność Hot-Club Hybrydy, z którego wyszli m.in. Włodzimierz Nahorny, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko. Hot-Club Hybrydy był głównym organizatorem pierwszego międzynarodowego festiwalu jazzowego "Jazz 58" (nazwa Jazz Jamboree przylgnęła do niego później), który odbył się w Warszawie w dawnej siedzibie klubu "Stodoła" przy ul. Emilii Plater.
maj 1957
1960
W 1960 spiritus movens działalności artystycznej "Hybryd" stał się przybyły z Torunia Jerzy Leszin-Koperski. Objął on kierownictwo nowo powstałej Rady Programowo-Artystycznej. Klub stał się miejscem spotkań i dyskusji literackich, których efektem było m.in. stworzenie "Orientacji Poetyckiej Hybrydy" i grupy twórczej "Pokolenie 1960". Z działalnością klubu związani byli wtedy m.in. Zbigniew Jerzyna, Krzysztof Gąsiorowski, Edward Stachura, Janusz Żernicki, Andrzej Zaniewski, Jarosław Markiewicz, Borowicz, Jerzy Górzański, Barbara Sadowska. W 1960 ogłoszono powstanie Społecznego (Wielkiego) Teatru Poezji i Dramatu, a dzięki zaangażowaniu Debnela i Jana Pietrzaka powstała Eskadra Poezji Rewolucyjnej. W "Hybrydach" pojawiło się wiele osób zainteresowanych kabaretem literackim. Jan Pietrzak, Wojciech Młynarski, Johwed i Borowicz stworzyli skład I Rady Artystycznej Studenckiego Teatru Hybrydy.
1960
1962
W 1962 teatr wystawił na 5-lecie klubu przedstawienie kabaretowe Kąpiel w Rubikonie oraz dramatyczną inscenizację Proces o cień osła. W latach 1962-1967 powstało w "Hybrydach" 18 premierowych realizacji teatralnych – m.in. utwory Krasińskiego, Krzysztonia, Obojewskiego. Scena kabaretowa "Hybryd" mogła się cieszyć nieco większą niż gdzie indziej w Polsce wolnością słowa. Po Pietrzaku i Młynarskim działali tu Stefan Friedmann, Jonasz Kofta, Jan Kreczmar.
1962
1963
poeci z "Hybryd" wydali trzy numery miesięcznika "Widzenia". W tym samym roku nastąpił jednak rozpad "Orientacji Poetyckiej Hybryd".
1963
1966
Dopiero w 1966 klub na nowo zaczął skupiać u siebie młodych poetów – powołane zostało "Forum Poetów Hybryd". Z tamtych czasów pochodzi wiele debiutanckich tomików oraz pisma "Orientacja" i "Nowe Widzenia". W październiku tego samego roku Teatr Hybrydy odniósł sukces zdobywając główną nagrodę festiwalu teatrów studenckich "Warszawska Nike".
1966
1967
W 1967 muzyczny Hot-Club obchodził 10-lecie, z Teatru Hybrydy odeszli Pietrzak i Kofta, a klub podupadał.
1967
1968
W listopadzie 1968 podjęto próbę uaktywnienia działalności poszukując "następców Młynarskiego, Kofty, Pietrzaka". "Hybrydy" stały się klubem studentów Uniwersytetu Warszawskiego wraz z nadejściem nowych działaczy i bywalców. Nowymi propozycjami była "Giełda Plastyków", "Forum Poetów" i "Studio Piosenki". Na antenie programu III Polskiego Radia dwa razy w miesiącu nadawano audycję "Wieczory w Hybrydach", które prowadził Maciej Pietrzak. Mimo tego klub przechodził wyraźny kryzys.
1968
1973
W 1973 nastąpiło zawieszenie działalności klubu.
1973
1977
Klub wznowiono 10 października 1977 r. w nowym lokalu przy ul. Kniewskiego 7/9 (obecnie ul. Złota). Powstało Studio Piosenki, Galeria nad Szatnią, Hot-Club, DKF, Teatr "Nie prasować", Galeria Fotografii, Klub Literacki. Od 1978 w Hybrydach organizowany jest Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej.
1977
W drugiej połowie lat 80. ówczesny szef klubu, Sławek "Gąsior" Rogowski, chroniąc młodych muzyków przed represjami władz komunistycznych, stworzył warunki, w których znalazły swoje miejsce do prób zespoły związane z ruchem punk, m. in.: Kult, Izrael , Dezerter , Armia, T.Love.
1989
Po 1989 klub przejęło Stowarzyszenie Hybrydy
1989
1996
W marcu 1996 Stowarzyszenie Hybrydy zostało z klubu usunięte. W tym samym roku, kompletnie zdewastowany lokal został przejęty przez Fundację Universitatis Varsoviensis, która w ciągu kolejnych trzech lat wykonała gruntowny remont lokalu.
1996
1999
Od 1999 roku Klub Hybrydy nieprzerwanie funkcjonuje w obecnej formule, wychodząc naprzeciw potrzebom "starych i nowych Hybrydziarzy".
1999
2012
Rok 2012 jest dla nas czasem szczególnym. Mija już 55-lat od kiedy grupa studentów UW stworzyła przy ulicy Mokotowskiej 48 pierwszy Klub Hybrydy. Kariery rozpoczynali tam: Kofta, Młynarski, Pietrzak, Friedmann, Kreczmar i inni. Hybrydy to muzyka lat osiemdziesiątych: T.Love alternativ, Kayah, Tilt, Israel, Dezerter. "Hybrydy ze Złotej" to Strachy na Lachy, Kuba Badach, Myslovitz.
2012

Galeria

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)