„Chcemy być sobą!”

Teatr Palladium,
Środa 13.12.2023r.
godz. 20:00

Biuro „Niepodległa” i Fundacja Universitatis Varsoviensis mają zaszczyt  zaprosić na koncert upamiętniający 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, pt.: „Chcemy być sobą!”.

13 grudnia 1981r.komunistyczny generał Wojciech Jaruzelski, łamiąc zapisy ówczesnej konstytucji wprowadził stan wojenny. Bezpośrednimi ofiarami było ponad 40 osób: górników, działaczy związkowych czy zwykłych obywateli oraz niepoliczona do dzisiaj liczba osób, które zmarły w wyniku niemożności zawiadomienia karetki pogotowia czy straży pożarnej (blokada łączności telefonicznej).

Im wszystkim dedykujemy nasz koncert!.

Wystąpią:

• EWELINA FLINTA
  • SIDNEY POLAK
  • MATYLDA
  • TOMASZ LIPIŃSKI
  • KUBA SIENKIEWICZ
  • MATEUSZ ZIÓŁKO
  • KASIA MALEJONEK
  • IGA POSTA
  • Akompaniament muzyczny Zespół Art. – G Band pod dyrekcją ARTURA GRUDZIŃSKIEGO

Prowadzenie koncertu Justyna Miguła i Łukasz Jankowski.

Koncert został objęty Patronatem Honorowym sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Jarosława Sellina.

Scenariusz koncertu: Mariusz Pluta, Sławomir J. Sokołowski

Autor projektu: Sławomir J. Sokołowski

Patroni medialni: Radio Wnet, Polskie Radio RDC.

Bezpłatne wejściówki można pobrać ze strony fundacjauv.org.pl,  palladium.pl.

Fundacja Universitatis Varsoviensis i portal YOU TUBE udostępnią transmisję online koncertu na swoich stronach internetowych: www.fundacjauv.org.pl, YOUTUBE.com

Sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego