We wtorek, 7 listopada 2023 r. o godz. 19:00, w Teatrze Palladium, ul. Złota 7/9 w Warszawie, odbędzie się koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – Święto Niepodległej!

Transmisja online

11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu Polaków, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi.

Polska wolność to zasługa kilku pokoleń Polaków, którzy – poczynając od 1795 roku, kiedy miał miejsce trzeci rozbiór Rzeczpospolitej– nie zapomnieli o swoich korzeniach, tradycji, języku i wierze. To dzięki nim, którzy wciąż pielęgnowali pamięć o utraconej Ojczyźnie, dzięki zwykłym ludziom, powstańcom listopadowym i styczniowym, działaczom z okresu Wiosny Ludów, naukowcom, badaczom i podróżnikom – cały świat nieustannie przypominał sobie o Polsce. O kraju nad Wisłą, który wciąż, pomimo niewoli, nie miał zamiaru się poddawać i wciąż wierzył, że kiedyś odrodzi się na nowo.

Do udziału w koncercie zaprosiliśmy wybitnego polskiego wokalistę, legendę polskiej muzyki, multiinstrumentalistę – Darka Malejonka. On wraz z kilkunastoma artystami zaprezentuje nowy program, przygotowany na tę właśnie okazję. Będą to reminiscencje najważniejszych wydarzeń od 1918 roku, jak: Wojna Polsko – Bolszewicka, II wojna światowa, w tym Powstanie Warszawskie, afirmacje Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i bohaterów antykomunistycznego podziemia oraz walkę harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Multimedialna scenografia przypomni atmosferę czasów początków odrodzenia.

Podczas koncertu wystąpią:

Soliści:

Marek Piekarczyk

Damian Ukeje

Darek „Maleo” Malejonek
Barbara Pospieszalska
Aleksandra Idkowska
Siostry Melosik
Kasia Malejonek

Zespół muzyczny pod kierownictwem Darka Malejonka w składzie:
Darek Malejonek – gitara i wokal
Kacper Popek – perkusja