Koncert z okazji 340 rocznicy WIKTORII WIEDEŃSKIEJ!

Wstęp Wolny!

W sobotę, 23 września 2023 r. o godz. 18:00, na Placu przy ulicy Kolegiackiej, nieopodal Pałacu w Wilanowie odbędzie się koncert z okazji 340 rocznicy Bitwy pod Wiedniem okrzykniętej Wiktorią Wiedeńską !

Nasze wydarzenie ma charakter patriotyczny i historyczny. Jest afirmacją jednego z najważniejszych zwycięstw oręża polskiego. Buduje poczucie dumy narodowej, radości, poprzez upamiętnienie i wspólne świętowanie wydarzenia tak ważnego dla historii Polski i Europy.

Bitwa pod Wiedniem uznawana jest za największą zwycięską bitwę wojsk chrześcijańskich nad armią muzułmańską. Porównywana do bitwy pod Poitiers 732 roku, gdzie Karol Młot zatrzymał wojska saraceńskie, czym zahamował ekspansję islamu w Europie. Bitwa pod Wiedniem została stoczona 12 września 1683 roku, przez połączone siły polsko- niemiecko-austriackie pod dowództwem króla Polski Jana III Sobieskiego.

Koncert ma przypomnieć o jednej z najważniejszych bitew świata, ale również ukazać postać jednego z najwybitniejszych polskich monarchów i wodzów jakim był król Jan III Sobieski, mniej znany wszystkim jako przede wszystkim chrześcijański rycerz i idealista.

W związku z tym Narodowe Centrum Kultury, Urząd Dzielnicy Wilanów – Wydział Kultury, Fundacja Fundusz Pomocy Studentom, Fundacja Universitatis Varsoviensis serdecznie zapraszają do wysłuchania koncertu, w którym wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Prowadzenie koncertu: Tadeusz Deszkiewicz

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Fundusz Pomocy Studentom

Partnerzy: Urząd Dzielnicy Wilanów, Fundacja Universitatis Varsoviensis.

Partnerzy medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury : Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)