Koncert pieśni i piosenek Jacka Kaczmarskiego

Klimatyczny Koncert

upamiętniający osobę i twórczość Jacka Kaczmarskiego

10 październik 2020, godz. 20:00

Klub Hybrydy”

Szanowni Państwo  zapraszamy również na możliwość obejrzenia koncertu online na oficjalnej stronie Fundacji Universitatis Varsoviensis i na portalu społecznościowym  FB : „ Młodzi dla Polski” i „Fundacji Universitatis Varsoviensis”.

Będzie to szósty koncert poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego organizowany przez Stowarzyszenie Młodzi dla Polski . Jacek Kaczmarski, ikona wiecznie żywa w zbiorowej pamięci swoimi utworami pragnął przekazać prawdę o Polsce, Bogu, historii i człowieku. Utwory Jacka

Kaczmarskiego wykonają uznani artyści polskiej sceny. Część z nich zostanie zaprezentowana w nowych interpretacjach muzycznych, część pozostanie wykonana w klasyczny sposób.

Wydarzenie będzie więc miało nie tylko charakter kommemoratywny, lecz również będzie wydarzeniem o wysokiej jakości artystycznej.

Celem wydarzenia jest upamiętnienie osoby Jacka Kaczmarskiego, jako ważnego artysty i barda, a także, poprzez jego utwory, przypomnienie ważnych momentów dla Polaków i Polski. Kaczmarski znany jest głównie jako twórca utworów związanych z historią Polski.

Zaprezentowane zostaną te najważniejsze i najbardziej znane.

W uroczystości rocznicowej wezmą udział uznani artyści młodego pokolenia jak : Katarzyna Malejonek, Dominika Świątek, Miłka Małecka, Marcin Styczeń, Mateusz Nagórski, Norbert Smoliński oraz Artur Grudziński Band.

Klub Hybrydy to idealne miejsce na to wydarzenie. Jacek Kaczmarski występował w klubie Hybrydy prowadzonym przez Fundację Universitatis Varsoviensis – współorganizatora koncertu . Zagrał tam dwa ostatnie koncerty w Warszawskie.

Koncert poprowadzi Rafał Porzeziński

Współorganizatorami projektu są: Narodowe Centrum Kultury, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski, Fundacja „ Universitatis Varsoviensis”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)