Recital fortepianowy „Klasycznie Niepodległa” z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości pod Honorowym Patronatem Pana Jarosława Kaczyńskiego Prezesa Prawa i Sprawiedliwości

W sobotę 10 listopada 2018 r. w Teatrze Palladium w Warszawie odbędzie się recital fortepianowy upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to uświetni występ światowej sławy pianisty prof. dr hab. Marka Drewnowskiego. Koncert poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz.

Sto lat temu, po 123 latach niewoli, nastąpił dzień w którym Polska powróciła na mapę Europy. Okazję tę postanowiliśmy uczcić występem pianisty prof. dr hab. Marka Drewnowskiego. Projekt ma na celu m.in. upowszechnienie, szczególnie wśród polskiej młodzieży dziedzictwa kulturowego Polski w postaci klasycznej muzyki największych polskich kompozytorów.

Marek Drewnowski – uczeń legendarnego  Leonarda Bernsteina. Obecnie Marek Drewnowski występuje w największych salach koncertowych Europy, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie w Hecettepe w Ankarze oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi. W styczniu 2016 roku otrzymał tytuł profesora z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas recitalu fortepianowego „Klasycznie Niepodległa” artysta wykona utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Tadeusz Deszkiewicz – doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ds. kultury i Prezes Zarządu Polskiego Radia RDC. Jest współautorem filmów „Obywatel Poeta” o Zbigniewie Herbercie oraz „Mysz która ryknęła” na 20-lecie Solidarności. Jest autorem setek artykułów i audycji radiowych i telewizyjnych o tematyce muzycznej i kulturalnej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)