Hybrydy Dzieciom – spektakle w październiku

Fundacja Universitatis Varsoviensis zaprasza na wydarzenie artystyczne pt. „Legendy Polskie”, na które złożą się nowo powstałe spektakle bazujące na legendach i bajkach polskich.

Zaprezentowane wydarzenia teatralne to promocja naszej kultury, przystępne i nowoczesne, a zarazem zachowujące jakość artystyczną spektakle. Występy teatralne mają na celu przede wszystkim edukować, zapoznawać z historią Polski, rozbudzać tożsamość naszej wspólnoty oraz od małego wychowywać i uczyć obcowania z kulturą wysoką.

Uwspółcześnione wersje bajek to skierowanie uwagi dzieci na konsekwencje, jakie może przynieść zatracenie się w zdobywaniu wciąż nowych dóbr materialnych. Żyjąc w czasach kiedy pogoń za zdobywaniem wciąż nowych dóbr materialnych przysłania nam to, co naprawdę ważne. Brak czasu, cierpliwości, dążenie do realizacji własnych często egoistycznych celów, nie pozwala nam na skierowanie uwagi dzieci na wartości nieprzemijające (miłość, przyjaźń, lojalność), dziś tak często zapominane. Dzięki poruszaniu takich tematów naturalna wrażliwość dzieci zostanie wzmocniona.

Z myślą o najmłodszych widzach zaplanowaliśmy ciekawą scenografię oraz grę aktorską pozwalającą na dodatkowe uczestnictwo młodych widzów w scenkach. Zaprezentujemy spektakle tak, ich treść była słuchana przez dzieci w języku bardziej przystępnym, czasem humorystycznym oraz edukacyjnym. Wszystkie spektakle to autorskie propozycje stworzone

we współpracy z profesjonalnymi reżyserami, aktorami, scenografami i kompozytorami.

Dla naszych dzieci mamy do zaprezentowania następujące spektakle:

1 październik godz. 16:00 Legenda o Smoku Wawelskim

7 październik godz. 16.00 Ola i Tomek w dalekiej podróży

8 październik godz. 16:00 Brzydkie Kaczątko

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)