Obserwatorium na górze Pop Iwan – Etap I

W okresie od 2 lipca do 28 grudnia 2012 roku Fundacja realizuje projekt pn.
„Dawne obserwatorium astronomiczno-meteorologiczne im. Marszałka Piłsudskiego na Górze Pop Iwan w Czarnohorze, Ukraina – prace konserwatorsko-zabezpieczające, etap I”.
współfinansowany ze środków ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Dziedzictwo kulturowe”, Priorytet „Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą”.
Jest to kontynuacja zadania realizowanego w 2011 roku, w wyniku którego opracowana została dokumentacja projektowa oraz kosztorysowa w zakresie prac remontowo-konserwatorskich dla obiektu dawnego Obserwatorium.
W ramach I etapu prac zostaną przeprowadzone następujące działania:
– uzupełnienie korony oraz lica murów
– wykonanie stropów
– wykonanie pokryć dachowych nad częścią obiektu
Prace wykonywanie są przez wykonawców ukraińskich pod nadzorem konserwatorskim i architektoniczno-budowlanym specjalistów w Polski oraz we współpracy z ukraińskimi służbami nadzoru konserwatorskiego i architektonicznego.
Kwota dofinansowania ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi 150.000,00 zł.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)