8 listopad 2023, godz. 20:00

„Teatr Palladium”

W środę, 8 listopada 2023 r. o godz. 20:00, w Teatrze Palladium, ul. Złota 7/9 w Warszawie, odbędzie się koncert poświęcony twórczości  wybitnego polskiego kompozytora i pieśniarza, poety zwanego Bardem Solidarności – Jacka Kaczmarskiego.

Transmisja online

Jacek Kaczmarski znany jest głównie dzięki piosenkom o tematyce historycznej i społeczno-politycznej. To ikona wiecznie żywa, w zbiorowej pamięci, swoimi utworami pragnął przekazać prawdę o Polsce, Bogu, historii i człowieku.

Kaczmarski to postać powszechnie kojarzona z etosem pierwszej Solidarności oraz stanem wojennym – okresem, kiedy jego liryka, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, identyfikowana była jako głos antykomunistycznej opozycji.

W opinii społecznej utrwalił się wizerunek Kaczmarskiego jako barda z gitarą, śpiewającego protest songi, choć jego twórczość wykraczała daleko poza ten stereotyp.

Utwory Jacka Kaczmarskiego wykonają uznani artyści polskiej sceny. Część z nich zostanie zaprezentowana w nowych interpretacjach muzycznych, część pozostanie wykonana w klasyczny sposób.

Będzie to wydarzenie o wysokiej jakości artystycznej.

Podczas koncertu wystąpią: Damian Ukeje, Barbara Pospieszalska, Mateusz Nagórski, Paweł Piekarczyk.

Koncert poprowadzi Łukasz Jankowski

Wstęp bezpłatny po pobraniu darmowych wejściówek dostępnych na stronach:

www.mdptrojmiasto.org

www.fundacjauv.org.pl

www.palladium.pl

Transmisja online na stronach:

www.mdotrojmiasto.org

www.fundacjauv.org.pl

www.palladium.pl

YOU TUBE

Organizatorzy koncertu:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Młodzi dla Polski Trójmiasto