„A my nie chcemy uciekać stąd”

Koncert został objęty Patronatem Honorowym sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pana Jarosława Sellina.

Teatr Palladium, czwartek 15.12.2022r. godz. 18:30

Biuro „Niepodległa” i Fundacja Universitatis Varsoviensis mają zaszczyt zaprosić na koncert upamiętniający 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, pt.: „A my nie chcemy uciekać stąd”.

13 grudnia 1981r. generał Wojciech Jaruzelski łamiąc zapisy ówczesnej konstytucji wprowadził stan wojenny. Bezpośrednimi ofiarami było ponad 40 osób, górników, działaczy związkowych czy zwykłych obywateli oraz niepoliczona do dzisiaj liczba osób, które zmarły w wyniku niemożności zawiadomienia karetki pogotowia czy straży pożarnej (blokada łączności telefonicznej).

Im wszystkim dedykujemy nasz koncert!.

Wystąpią: Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk, Karolina Cicha, Sylwester Domański, Miłka Małecka, Dominika Świątek, Kasia Malejonek, Dorota Sacewicz, Marcin Styczeń, Ernest Bryll, Norbert „Smoła” Smoliński.

Akompaniament muzyczny Zespół Art. – G Band pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

Wspomnieniami z tamtych dni podzieli się ks. Józef Maj – sekretarz Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom.

Scenariusz koncertu: Mariusz Pluta, Sławomir J. Sokołowski

Autor projektu: Sławomir J. Sokołowski

Partner Brązowy Koncertu: KGHM Polska Miedź

Patroni medialni: Telewizja Republika, Radio Wnet, Polskie Radio RDC.

Bezpłatne wejściówki można pobrać ze strony fundacjauv.org.pl, palladium.pl oraz goout.net

Fundacja Universitatis Varsoviensis i portal YOU TUBE udostępnią transmisję online koncertu na swoich stronach internetowych: www.fundacjauv.org.pl, YOUTUBE.com

Sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)