20-lecie Fundacji Universitatis Varsoviensis

W 2012 roku mija 20 lat od założenia Fundacji Na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego „Universitatis Varsoviensis”. Założona przez  studentów Uniwersytetu Warszawskiego w 1992 roku Fundacja stale się rozwija i jest jedną z największych tego typu organizacji w Polsce. Fundacja przez ostatnie 20 lat zrealizowała szereg działań na rzecz swoich podopiecznych.
Prowadząc działalność polegającą na zarządzaniu Klubami Proxima, Hybrydy oraz Salą Palladium i organizowaniu cyklicznych imprez dla studentów (Juwenalia, Campus Akademicki, Kursy Przygotowawcze) gromadziła środki pozwalające między innymi na przekazanie ponad 1.000.000 złotych w formie pomocy materialnej na rzecz studentów niepełnosprawnych.

Jesteśmy dumni z tego, że ostatnio zyskujące na popularności hasło Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, było naszym celem już 20 lat temu, w czasach burzliwej transformacji, podczas której Fundacja rozpoczynała swoją działalność. Zwieńczeniem stabilnego rozwoju Fundacji było otwarcie w 2011 roku największej prywatnej scen teatralnej – Teatru Palladium. 2012 jest dla nas rokiem szczególnym, który planujemy uświetnić szeregiem wydarzeń kulturalnych. W styczniu 2012 roku, na scenie Teatru Palladium będzie miała miejsce Światowa Prapremiera musicalu „Nie ma Solidarności bez Miłości” – wydarzenie bez precedensu, które można porównać jedynie do wielkiego „Metra”. Kolejne miesiące przyniosą kolejne wydarzenia, wśród których będą koncerty wielkich gwiazd sceny polskiej i zagranicznej.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w naszym święcie. Mamy nadzieję, że przez kolejne 20 lat będziemy mogli zrobić jeszcze więcej.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)