KONCERT PRZYJAŹNI POLSKO – IZRAELSKIEJ

W środę, 8 listopada 2023 r. o godz. 19:00 w warszawskim Klubie Hybrydy odbędzie się recital fortepianowy Piotra Latoszyńskiego uświetniający  ”Dzień przyjaźni Polsko – Izraelskiej”.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w koncercie!       

Transmisja na youtube

Kultura żydowska od wieków była jednym ze stałych elementów polskiej tożsamości. Dlatego właśnie z okazji 75. rocznicy powstawania państwa Izrael oraz 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na scenie Klubu Hybrydy wystąpi uznany pianista – Piotr Latoszyński. Zaprezentowane zostaną utwory z repertuaru Mieczysława Lutosławskiego, Władysława Szpilmana, Mieczysława Wajnberga.

Krótka notka biograficzna artysty :

Piotr Latoszyński

Urodził się w 1981 roku w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Studia pianistyczne kontynuował w Robert Schumann Hochschule w Duesseldorfie (Konzertexamen) oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie (studia podyplomowe) pod kierunkiem prof. Wiesława Piękosia.

Ma za sobą występy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii trio fortepianowe. W 2006 roku wygrał Konkurs im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach, a w 2007 roku Konkurs im. Miłosza Magina w Paryżu, otrzymując dodatkowo nagrodę prasy.

Wstęp na koncert jest wolny po uprzednim pobraniu darmowych wejściówek dostępnych na stronach:

www.fundacjauv.org.pl,

www.hybrydy.pl

Transmisja online: www.fundacjauv.org.pl, www.hybrydy.pl, YOU TUBE

Organizator koncertu:

Fundacja Przyjaźni Polsko – Izraelskiej

Partnerzy koncertu:

Fundacja „Universitatis Varsoviensis”, Klub Hybrydy

Partnerzy medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet

Koncert jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami


Zaplanowaliśmy wyjątkowy kameralny koncert będący kontynuacją cyklu koncertów przyjaźni polsko-izraelskiej. Wydarzenie będzie celebracją obchodów 105 rocznicy powstania państwa polskiego i 75 rocznicy powstania państwa Izrael. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy pianistę, uznanego na scenie polskiej i zagranicznej – Piotra Latoszyńskiego. Prezentacja utworów wybitnych kompozytorów: Witolda Lutosławskiego, Władysława Szpilmana i Mieczysława Weinberga, będzie symbolem dobrych relacji łączących społeczność polską ze społecznością żydowską. Koncert odbędzie się w warszawskim Klubie Hybrydy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)