Koncert Pieśni Bardów Wolności

Koncert Pieśni Bardów Wolności

z okazji 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

W czwartek, 9 listopada 2023 r. o godz. 19:00, w Teatrze Palladium, ul. Złota 7/9 w Warszawie, odbędzie się koncert Pieśni Wolności z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Transmisja online

Niepodległość nie została Polakom darowana z dnia na dzień, a to, że Polska powróciła na mapy Europy po 123 latach zaborów nie było zasługą tylko kilkunastu działaczy, którzy walczyli o Polskę w czasie I wojny światowej. Polska wolność to zasługa kilku pokoleń Polaków, którzy – poczynając od 1795 roku, kiedy miał miejsce trzeci rozbiór Rzeczpospolitej– nie zapomnieli o swoich korzeniach, tradycji, języku i wierze. To dzięki nim: Polakom, którzy wciąż pielęgnowali pamięć o utraconej Ojczyźnie, dzięki zwykłym ludziom, powstańcom listopadowym i styczniowym, działaczom z okresu Wiosny Ludów, naukowcom, badaczom i podróżnikom – cały świat nieustannie przypominał sobie o Polsce. O kraju nad Wisłą, który wciąż, pomimo niewoli, nie miał zamiaru się poddawać i wciąż wierzył, że kiedyś odrodzi się na nowo.

Nasz koncert rocznicowy jest radosnym świętem dla wszystkich Polaków. Wykonane zostaną utwory Przemysława Gintrowskiego, Jonasza Kofty, Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego, Cypriana Kamila Norwida, Zbigniewa Herberta. Koncert przybliży twórczość wybitnych osobowości oraz ich jakże ważny udział w kontekście krzewienia walki o wolność naszego kraju.

Do udziału w koncercie zaprosiliśmy artystów młodego, średniego i starszego pokolenia: Jana Pietrzaka, Dominikę Świątek, Miłkę Małecką, Norberta „Smołę” Smolińskiego.

Za aranżacje utworów odpowiedzialny będzie Artur Grudziński wraz z zespołem Art-G. Band.

Wstęp na koncert jest bezpłatny po pobraniu darmowych wejściówek dostępnych na : www.palladium.pl , www.fundacjauv.org.pl

A także pod linkiem:

https://palladium.pl/pl/events/piesni-bardow-wolnosci/

Transmisja online bezpośrednio z koncertu na :

www.fundacjauv.org.pl

YOU TUBE

www.palladium.pl

Organizatorzy: Fundacja Universitatis Varsoviensis, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuro „Niepodległa”

Partner: Teatr Palladium

Partnerzy medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Koncert jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)