„SPRAWIEDLIWA WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA” – Koncert ku pamięci Ireny Sendlerowej

W piątek, 27 października 2023 r. o godz. 19:00, w Teatrze Palladium, ul. Złota 7/9 w Warszawie, odbędzie się koncert upamiętniający jedną z najbardziej znanych polskich kobiet XX wieku, nazywaną polskim Oskarem Schindlerem, a także Matką Dzieci Holocaustu – Irenę Sendlerową.

Transmisja online

W tym roku minęła 15 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej, jednej z najbardziej znanych polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Tytuł ten otrzymała za zasługi z czasów II wojny światowej – działając w konspiracji, prowadząc akcje ratownicze dzieci żydowskich z getta warszawskiego. Wraz z grupą współpracowniczek, udało jej się ocalić kilkaset dzieci.

Irena Sendlerowa skończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała dłużej niż inni, bowiem w trakcie studiów sprzeciwiła się wprowadzeniu tak zwanego getta ławkowego, ze co została wyrzucona ze studiów.

Pracowała przed wojną w Sekcji Pomocy Matce i Dziecku przy Obywatelskim Komitecie Pomocy Społecznej a potem w Wydziale Opieki Społecznej.

Po wybuchu II wojny światowej Irena Sendlerowa nadal zajmowała się pomocą społeczną, pomagając najbiedniejszym rodzinom, chorym polskim żołnierzom powracającym z niewoli niemieckiej, ratując młodzież od wywożenia na roboty do Niemiec.

Podczas uroczystego koncertu wystąpią: Darek „Meleo” Malejonek wraz z zespołem, Katarzyna Malejonek, Barbara Pospieszalska, Aleksandra Idkowska, Dagmara i Martyna Melosik, Damian Ukeje.

Wstęp na koncert jest wolny po pobraniu darmowych wejściówek dostępnych na : www.palladium.pl , www.fundacjauv.org.pl ,

Transmisja online bezpośrednio z koncertu na : www.fundacjauv.org.pl,

YOU TUBE , www.palladium.pl

Organizator: Fundacja Przyjaźni Polsko – Izraelskiej

Mecenasi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuro „Niepodległa”

Współorganizatorzy: Fundacja Universitatis Varsoviensis, Teatr Palladium  

Partnerzy medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet

Wywiad w TV Republika

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)