Koncert „Bardów Wolności – Pamiętamy o Was!” z okazji 43. rocznicy Porozumień Sierpniowych 1980 r.

W poniedziałek, 28 sierpnia 2023 r., o godzinie 19:00, w historycznej Sali BHP w Gdańsku (ul. Popiełuszki 6) fundacja Młodzi dla Polski Trójmiasto we współpracy z NSZZ Solidarność już po raz kolejny organizuje koncert z okazji podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności w 1980 r. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W tym roku, w Sali BHP wystąpią takie gwiazdy jak: Damian Ukeje, Dominika Świątek, Basia Pospieszalska, Norbert „Smoła” Smoliński, Miłka Małecka, Sylwester Domański, Przemysław Grudziński, Leszek Czajkowski, Paweł Piekarczyk. Akompaniament muzyczny Band pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.  

Podczas tegorocznego koncertu, organizatorzy chcą przytoczyć twórczość tzw. „Bardów Wolności”. Mowa tu m.in. o: Jacku Kaczmarskim, Wojciechu Młynarskim, Jonaszu Kofcie, czy Zbigniewie Herbercie. Koncert ma na celu przypomnieć i godnie upamiętnić ważne wydarzenia z historii Polski.

Transmisja:

https://fb.watch/mICc4U1SKU/

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)