„TranskriBUW. Wolontariacka platforma transkrypcyjna”

Fundacja na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego „Universitatis Varsoviensis” w partnerstwie z BUW realizuje w okresie 19 czerwca 2023 r. – 15 grudnia 2023 r. projekt: „TranskriBUW. Wolontariacka platforma transkrypcyjna” w ramach zadania publicznego  Ministerstwa Edukacji i Nauki „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”.

Celem projektu jest stworzenie platformy do wolontariackiej transkrypcji rękopisów ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie i szerzej Uniwersytetu Warszawskiego, będącej wdrożeniem o charakterze crowdsourcingowym: aktywizacją użytkowników bibliotek i społeczności akademickiej  w ramach działań citizen science. Platforma zostanie ponadto wyposażona w dodatkowe funkcje i uprawnienia w celu wykorzystania przez prowadzących zajęcia dydaktyczne i prace badawcze, studentów, doktorantów i pracowników naukowych.

Platforma będzie również okazją do promocji idei wolontariackiego zaangażowania na rzecz upowszechniania otwartego dostępu do zasobów i danych badawczych.

Zaproszeniu do działań transkrypcyjnych będzie towarzyszyła oferta webinarów, wprowadzających w tajniki transkrypcji różnych typów dokumentów.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Edukacji i Nauki  w kwocie 40.550,00. Wartość całkowita projektu 45.550,00.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)