Muzeum UW zaprasza na wernisaż wystawy „Jan Łukasiewicz 1878-1956. Filozof, logik i polityk. Człowiek twórczej myśli, ścisłego języka i pożytecznego działania”

Szanowni Państwo,

zapraszamy we wtorek 22 listopada o godzinie 16.00 do holu Pałacu Kazimierzowskiego na wernisaż wystawy Jan Łukasiewicz 1878-1956. Filozof, logik i polityk. Człowiek twórczej myśli, ścisłego języka i pożytecznego działania.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym sprowadzeniu do kraju szczątków ministra w gabinecie premiera Ignacego Jana Paderewskiego, profesora Jana Łukasiewicza, i Jego pochówkowi na Starych Powązkach w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 22 listopada br. Rozpocznie je o godzinie 13.00 uroczysta msza święta w kościele św. Karola Boromeusza.

Włączając się w program uroczystości, Uniwersytet Warszawski postanowił uczcić pamięć ministra Jana Łukasiewicza wystawą przypominającą o Jego dokonaniach jako rektora UW i światowej klasy uczonego. Przewidziano również prezentację portretu Jana Łukasiewicza w todze i z insygniami rektorskimi.

Uroczystości na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczną się o godzinie 16.00 wernisażem wystawy na parterze Pałacu Kazimierzowskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Po nim nastąpi prezentacja portretu w Sali Złotej na pierwszym piętrze pałacu.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor i Zespół Muzeum UW

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)