„Golgota Wschodu” – koncert ku czci pomordowanych na wschodzie

Z uwagi na problemy związane z okresem grypowym i niemożnością przeprowadzenia odpowiednich prób, zmuszeni jesteśmy przenieść Koncert ‚Golgota wschodu.’ na środę 2 listopada 2022. Osoby ,które pobrały już wejściówki nie muszę robić tego ponownie, zachowują swoją ważność na nowy termin.

2 listopada 2022r., o godz. 19:00, w Teatrze Palladium odbędzie się koncert upamiętniający zbrojną napaść dokonaną przez ZSRR na Polskę.

Pragniemy oddać hołd ofiarom sowieckiej agresji z przełomu września i października 1939r., ale również wspomnieć o obecnych ofiarach wojny na wschodzie.

W tym roku mijają 83 lata od rozpoczęcia się okupacji sowieckiej, która w niedługim czasie doprowadziła do ludobójstwa w Katyniu i masowych deportacji Polaków na wschód. To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii. Data ta to symboliczny początek trwałej utraty Kresów Wschodnich i pozbawienia Rzeczypospolitej niepodległości na kilkadziesiąt następnych lat.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wysłuchania koncertu, w którym wystąpią:

Warszawska Orkiestra Kameralna im. Fryderyka Chopina pod dyrekcją Artura Grudzińskiego i uznany, polski pianista – Piotr Latoszyński.

Muzycy zaprezentują się w utworach z repertuaru Fryderyka Chopina, Zygmunta Noskowskiego i Mieczysława Karłowicza.

Koncert będzie miał miejsce w Teatrze Palladium, według prof. Normana Daviesa historycznej „Narodowej Scenie Powstania Warszawskiego”.

Koncert poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz.

Wstęp wolny!

Darmowe wejściówki do pobrania pod linkiem

https://goout.net/pl/bilety/golgota-wschodu-koncert-symfoniczny-ku-czci-pomordowanych-na-wschodzie/pbto/

oraz na stronie:

www.palladium.pl

Transmisja online:

www.fundacjauv.org.pl

Krótkie notki o artystach:

P iotr Latoszyński – urodził się w 1981 roku w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Studia pianistyczne kontynuował w Robert Schumann Hochschule w Duesseldorfie (Konzertexamen) oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie (studia podyplomowe) pod kierunkiem prof. Wiesława Piękosia.

Ma za sobą występy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii trio fortepianowe. W 2006 roku wygrał Konkurs im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach, a w 2007 roku Konkurs im. Miłosza Magina w Paryżu, otrzymując dodatkowo nagrodę prasy. Wielokrotnie brał udział w festiwalach muzycznych, m. in. w: Międzynarodowym Festiwalu w Mariańskich Łaźniach, Festiwalu Chopinowskim w Nohant, Ruhr Klavierfestival.

A rtur Grudziński – muzyk , pianista , kompozytor , aranżer , dyrygent i pedagog. Absolwent Wydziału Dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertował niemal w całej Europie oraz Ameryce Północnej między innymi z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Lorą Szafran , Danutą Błażejczyk. Członek jazzowej orkiestry „Big Warsaw Band”. Na przestrzeni dwudziestu kilku lat zawodowej pracy stworzył około 150 kompozycji: piosenek, ilustracji filmowych i reklam radiowo telewizyjnych oraz około 2500 aranżacji (playbacki oraz partytury orkiestrowe ). Jest autorem trzech wielkich form muzycznych (Oratoria i Kantata ) stworzonych na zamówienie trzech miast obchodzących rocznice nadania praw miejskich: Lidzbark Warmiński – 2008 , Tczew – 2010 , Złotoryja – 2012. Autor opraw muzycznych wielu programów telewizyjnych. Jest kierownikiem muzycznym własnej Orkiestry ART. – G Band. Od kilkunastu lat aktywnie działa jako prowadzący zajęcia lub akompaniator na warsztatach muzycznych: wokalnych i instrumentalnych oraz bierze udział w sympozjach artystycznych poświęconych sztuce aranżacji orkiestrowej.

Organizator:

Fundacja Universitatis Varsoviensis

Współorganizator :

Narodowe Centrum Kultury

Partnerzy :

Fundacja PKO Banku Polskiego

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A.,

Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”

Niezależne Zrzeszenie Studentów

Korporacja Akademicka Sarmacja

Partnerzy Medialni :

Polskie Radio RDC,

Radio Wnet

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura Interwencje. Edycja 2022

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)