Bolszewika goń! – Koncert z okazji 102 rocznicy Cudu nad Wisłą

15 sierpnia 2022 roku, o godz. 18:00 w Teatrze Palladium w Warszawie odbędzie się Koncert z okazji 102 rocznicy „Cudu nad Wisłą” pt.: „Bolszewika goń!”

Wydarzenie ma charakter patriotyczno – kulturalny. Jest okazją do zapoznania się z tradycyjnymi patriotycznymi pieśniami polskimi oraz z historią Polski. Buduje poczucie dumy wspólnotowej z sukcesu naszych dziadów, poprzez upamiętnienie i wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia dla historii Polski jak Bitwa Warszawska 1920 roku. W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej określana mianem „Cudu nad Wisłą”.

Koncert ma na celu uhonorować najważniejsze zwycięstwo oręża polskiego (od Wiktorii Wiedeńskiej w 1683 roku) – w Bitwiė Warszawskiej 1920r., które zadecydowało o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliło plany rozprzestrzenienia rewolucji na cała Europę. Jest też artystyczną odpowiedzią na aktualne wydarzenie za naszą wschodnią granicą .

Wysłuchamy patriotycznych pieśni i piosenek w wykonaniu tak znamienitych artystów jak  m.in. Dariusz MALEO Malejonek, Miłka Małecka, Norbert SMOŁA Smoliński, Lilu, Paweł Piekarczyk, Leszek Czajkowski, Dominika Świątek, Helena Sokołowska. Przy oprawie muzycznej BIG BANDU pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

Organizator : Fundacja Universitatis Varsoviensis

Współorganizator: Biuro Programu Niepodległa

Producent : Agencja Artystyczna „Gras” Sp. z.o.o.

Patroni medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet, Telewizja Republika, Palladium

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Darmowe wejściówki do pobrania:

www.fundacjauv.org.pl

www.palaldium.pl

www.goout.net

Transmisja koncertu z Teatru Palladium w dniu 15 sierpnia 2022, godz. 18:00 na stronach www.fundacjauv.org.pl, www.palaldium.pl, www.youtube.com

Transmisja online:

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)