Koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II – 9 listopad 2020, Teatr Palladium

Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie

Jan Paweł II


Transmisja online: https://www.youtube.com/watch?v=QwwHKrFkT30

W poniedziałek 9 listopada 2020 r. o godz. 17:00 w Teatrze Palladium odbędzie się koncert muzyki klasycznej.  Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie za pośrednictwem portalu TVP 3 Warszawa, oraz na oficjalnej stronie Fundacji Universitatis Varsoviensis

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w koncercie, na który złożą się ulubione utwory Ojca Świętego Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara, Karola Kurpińskiego, Mieczysława Karłowicza, w wykonaniu:

Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jacka Brzoznowskiego

W poniedziałek 9 listopada b.r. pragniemy uczcić Urodziny Ojca Świętego Jana Pawła II.

18 maja 2020 roku przypadła 100-tna rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Naszego rodaka, który realnie, w znaczący i pozytywny sposób wpłynął na losy całego globu; jednego z najważniejszych autorów obecnej polskiej niepodległości. W Kościele, Jan Paweł II dokonał wielu historycznych przełomów, a jego nauczanie jest obecnie studiowane na uczelniach całego świata.

Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II będzie stanowił doskonałą okazję do wzbogacenia serca i rozumu.

Papież wskazywał, że w świecie pełnym pychy, żądzy , zysku i gonitwy za dobrami materialnymi tym bardziej trzeba wskazywać na zbawienną moc pokory, prostoty, ubóstwa. Warto wracać do jego słów, naśladować jego postawę wobec bliźniego. Koncert skierowany jest do wszystkich pokoleń Polaków, rodzin z dziećmi, młodzieży , dorosłych i osób starszych. Chcemy przypomnieć i uczcić wraz z przybyłymi na tę uroczystość jak ważną osobą był i jest Jan Paweł II dla kilku pokoleń Polaków. Jak istotne było jego nauczanie, zwłaszcza w obecnych czasach w pędzie codziennego życia i zatraceniu wartości na których zbudowano naszą cywilizację. Przypominał o wadze takich słów jak więź, wspólnota, rodzina oraz wiara.

Jest to przede wszystkim wydarzenie afirmujące osobę i wartości jakie nam przekazał  Ojciec Święty. Dla Jana Pawła II nadrzędną wartością był człowiek w jego człowieczeństwie. Człowiek-osoba jest powiązany z określonym kręgiem kultury, narodem, wyznaniem, jest członkiem rodziny, państwa, wykonuje jakiś zawód. To właśnie osoba posiada swą godność, która jest wartością najwyższą, bezwzględną w świecie bytów stworzonych. Papież twierdził, że wychowanie do wyboru wartości ma kształtować osobę ze względu na jej najwyższy cel i najwznioślejsze dążenia społeczeństwa, w których będzie ona żyła jako człowiek dorosły; harmonijnie rozwijać wszystkie jej zdolności, zdolność do wysiłku i poczucie odpowiedzialności; pomóc jej w osiągnięciu panowania nad własną wolnością. Ze względów bezpieczeństwa wybraliśmy jesienną datę koncertu.

Program :

– Podczas koncertu wystąpi Płocka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Jacka Brzoznowskiego, asystenta Dyrektora artystycznego Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

1. Krzysztof Penderecki – Trzy utwory w dawnym stylu

2. Mieczysław Karłowicz – Serenada op. 2

3. Wojciech Kilar – Orawa

4. Karol Kurpiński – Uwertura do opery „Dwie chatki”

5. Witold Lutosławski – Mała suita na orkiestrę kameralną

Prowadzenie koncertu: Tadeusz Deszkiewicz

Organizator: Fundacja Universitatis Varsoviensis

Współorganizator : Instytut Muzyki i Tańca

Patroni medialny: TVP3 Warszawa, Polskie Radio RDC, Teatr Palladium

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)