„DZIEŃ OJCA” W TEATRZE PALLADIUM!!!

Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie

Jan Paweł II


We wtorek 23 czerwca br. o godz. 19:00 w Teatrze Palladium odbędzie się pierwszy koncert muzyki klasycznej po pandemii koronawirusa. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem klub@hybrydy.pl. Równocześnie na stronie Fundacji Universistatis Varsoviensis, TVP3 Warszawa, NCK.pl, oraz oficjalnej stronie internetowej obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – www.niepodlegla.gov.pl odbędzie się transmisja online koncertu.

Transmisja online:

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego wirtualnego wysłuchania koncertu składającego się z ulubionych utworów Ojca Świętego m.in.
Wolfganga Amadeusa Mozarta, Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod batutą Anny Duczmal-Mróz wraz z solistą Jarosławem Żołnierczykiem.

We wtorek 23 czerwca br. będziemy obchodzili Dzień Ojca. Tegoroczne obchody Dnia Ojca pragniemy uczcić w sposób wyjątkowy koncertem z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego.

W poniedziałek 18 maja 2020 roku przypadła już 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – największego Polaka w historii. Jedynego naszego rodaka, który realnie, w znaczący i pozytywny sposób wpłynął na losy całego globu; jednego z najważniejszych autorów obecnej polskiej niepodległości. Jan Paweł II dokonał wielu historycznych przełomów, a jego nauczanie jest obecnie studiowane na uczelniach całego świata.

Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II będzie stanowił doskonałą okazję do wzbogacenia serca i rozumu.
Papież wskazywał, że w świecie pełnym pychy, żądzy, zysku i gonitwy za dobrami materialnymi tym bardziej trzeba wskazywać na zbawienną moc pokory, prostoty, ubóstwa. Warto wracać do jego słów, naśladować jego postawę wobec bliźniego.
Specjalnie na datę wydarzenia wybraliśmy 23 czerwca 2020r. „Dzień Ojca”. Jan Paweł II Ojciec Święty był ambasadorem dzieci i młodzieży. Ogromna wrażliwość serca Papieża przejawiająca się w życiu przenikniętym Ewangelią, pozwalała mu kierować uwagę ku najmniejszym, najbardziej bezbronnym, potrzebującym miłości i opieki. Z wielką żarliwością bronił prawa do życia każdego poczętego dziecka.

Jest to przede wszystkim wydarzenie afirmujące ojcostwo. W XXI wieku widzimy ogromny kryzys rodziny i osłabienie autorytetu ojca. W ostatnich dekadach XX wieku i pierwszej XXI dla naszej Wspólnoty symbolem ojcostwa był Ojciec Święty Jan Paweł II. Swoją postawą i nauką podkreślał wagę roli ojca jako świadomego nauczyciela i wzoru do naśladowania dla dzieci. Głowa rodziny będąca osobą odpowiedzialną, cierpliwą i wyrozumiałą. Koncert nasz dedykujemy wszystkim ojcom.

Repertuar koncertu:
1. W.A. Mozart – Divertimento KV 138
2. Wojciech Kilar – 2 walce
3. Karol Szymanowski – Etiuda b-moll
4. Mikołaj Górecki – Concerto notturno na skrzypce i orkiestrę – solista Jarosław Żołnierczyk
5. F. Chopin – 2 preludia w aranżacji na ork. smyczkową
6. I.J. Paderewski – Pieśń
7. Wojciech Kilar – Orawa

Prowadzenie koncertu: Tadeusz Deszkiewicz

Transmisja online koncertu z Teatru Palladium rozpocznie się o godzinie 19.00 , 23 czerwca 2020 roku na stronie Fundacji Universitatis Varsoviensis, NCK.pl, TVP3 Warszawa oraz oficjalnej stronie internetowej obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowościwww.niepodlegla.gov.pl.”

Organizator: Fundacja Universitatis Varsoviensis

Współorganizator : Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialny: TVP3 Warszawa, Radio Wnet, Polskie Radio RDC, Niepodlegla.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci”

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)