Vivat Maj, 3 Maj!!!

Bezpośrednio z Teatru Palladium, 3 maja 2020 r. o godz. 17:30. na stronie internetowej www.niezalezna.pl i nck.pl, TVP3 Warszawa oraz oficjalnej stronie internetowej obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – www.niepodlegla.gov.pl odbędzie się transmisja online koncertu pieśni patriotycznych „Vivat Maj, 3 Maj!” z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze do wspólnego wirtualnego śpiewania i świętowania rocznicy tego ważnego wydarzenia w naszej historii.

Co roku radośnie celebrujemy święto Konstytucji 3 Maja. Kolejną, 229. rocznicę jej uchwalenia większość Polaków spędzi w domu. Tego dnia zapraszamy na specjalny koncert, transmitowany w Internecie
z warszawskiego Teatru Palladium. Uznani artyści, m. in.: Jerzy Zelnik, Leszek Czajkowski, Sylwester Domański, Norbert Smoliński, Miłka Małecka, Dominika Świątek, Paweł Piekarczyk, Bartek Kurowski 3 maja o godz. 17.30 zaprezentują utwory patriotyczne w nowych, premierowych interpretacjach, przygotowanych przez Artur Grudzińskiego – aranżera, pianistę i dyrygenta. Usłyszymy pieśni, które towarzyszyły Polakom w walce o wolność naszego kraju, innych narodów oraz na emigracji. Koncert łączy pokolenia i upamiętnia polskie dziedzictwo. Poprowadzi go Łukasz Janowski. Udział w transmisji jest okazją do wspólnego manifestowania patriotyzmu oraz przypomnienia ważnych wydarzeń w naszej historii

Pieśni patriotyczne powstawały przez wieki i towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii, zwłaszcza tym trudnym momentom. Krzepiły wówczas serca, podtrzymywały na duchu i zagrzewały do walki. Za jedną z najstarszych uznawana jest średniowieczna Bogurodzica. Repertuar narodowy został bardzo wzbogacony w okresie przed- i porozbiorowym (XVIII i XIX w.). Wiele nowych pieśni powstało również w czasach odzyskiwania niepodległości przez Polskę, pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz podczas II wojny światowej. Pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe stanowią piękną lekcję polskiej historii, potrafią nas wzruszyć do łez i obudzić szlachetną część naszej natury, wzmacniają nasz szacunek, przywiązanie i miłość do ojczyzny

Repertuar koncertu „Vivat maj. 3 maj”

Dominika Świątek
1. Warszawianka
2. Wojenko Wojenko

Duet Panów Leszek Czajkowski Paweł Piekarczyk
3. Podziemna Armia powraca
4. Żurawiejki
5. Na samych siebie zdani

Miłka Małecka
6. Białe róże
7. Gdzie są kwiaty z tamtych lat
8. Piechota

Marta Sosińska
9. Czerwone maki na Monte Casino
10. Rozbite oddziały

Sylwester Domański
11. Modlitwa o nas
12. Drzewa
13. Bez imienia

Bartek Kurowski
14. Biały krzyż
15 Nie odchodź Ojczyzno

Jerzy Zelnik:
16. Finał : Mazurek 3 maja

Aranżacja muzyczna: Artur Grudziński

Prowadzenie koncertu: Łukasz Jankowski

Transmisja online koncertu z Teatru Palladium rozpocznie się o godzinie 17.30 , 3 maja 2020 roku na stronie www.niezalezna.pl , TVP3 warszawa oraz oficjalnej stronie internetowej obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowościwww.niepodlegla.gov.pl.”

Współorganizatorami projektu są: Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Niezależne Media i Agencja Artystyczna Gras.

Patronat: Gazeta Polska, niezależna.pl

Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury” 

Projekt dofinansowany ze środków MKiDN”

Transmisja online:

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)