Koncert Bardowie Wolności pod Patronatem Honorowym Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

Z okazji 80. rocznicy agresji ZSRS na Polskę 17.09.1939 roku zapraszamy do Teatru Palladium w Warszawie na Koncert Bardowie Wolności pod Patronatem Honorowym Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Koncert piosenek bardów wolności – Przemysława Gintrowskiego, Janusza Kofty, Jacka Kaczmarskiego, Wojciecha Młynarskiego przybliży społeczeństwu te cztery wybitne osobowości historii muzyki polskiej. Niezwykle ważny jest kontekst ich działalności twórczej w realiach politycznych i społecznych lat 80. Kluczową datą jest rok 1989 – 30 rocznica zakończenia w Polsce okresu realnego socjalizmu.

Jacek Kaczmarski to postać powszechnie kojarzona z etosem pierwszej „Solidarności” oraz stanem wojennym -okresem, kiedy jego liryka, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, identyfikowana była jako głos antykomunistycznej opozycji.

Wojciech Młynarski otrzymał nagrodę kulturalną „Solidarności” za recital „Róbmy swoje” i za tytułową piosenkę, która stała się jednym z nieformalnych hymnów opozycji demokratycznej w okresie stanu wojennego.

Życie codzienne Przemysława Gintrowskiego w latach 80. było całkowicie podporządkowane działalności podziemnej, przykładem dyspozycyjności była gotowość do prowadzenia koncertów organizowanych ze względów bezpieczeństwa jedynie z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.  

Jonasz Kofta, poeta, satyryk, autor tekstów, związany był z Hybrydami i kulturalną działalnością podziemną. Jego wiersze, satyry i teksty piosenek drukowane były w czasopismach Szpilki, Radar, Płomyk, ITD.; publikował również wierszowane felietony w Polityce. Od 1964 roku współpracował z Programem III Polskiego Radia.

Utwory czterech bardów wolności wykonają̨ wybitne artystki i artyści. Część́ z nich zostanie zaprezentowana w nowych interpretacjach muzycznych, część́ pozostanie wykonana w klasyczny sposób. Wydarzenie będzie miało nie tylko charakter kommemoratywny, lecz również̇ będzie wydarzeniem o wysokiej jakości artystycznej i przyczyni się do rozwoju współczesnej muzyki polskiej.

Będzie to muzyczne spotkanie pokoleń́- starsi przypomną sobie twórczość́ bliskich im artystów, młodsi mogą ja dopiero poznać.

Data i miejsce wydarzenia:  17.09.2019, Teatr Palladium, ul. Złota 9, Warszawa

Wystąpią artyści:

Jan Pietrzak,  Darek Malejonek, Kasia Malejonek, Renata Przemyk, Natalia Niemen, Ludmiła Małecka, Dominika Świątek, Leszek Czajkowski , Paweł Piekarczyk, Ernest Bryll, Marcin Styczeń, Bartłomiej Kurowski, Norbert „Smoła” Smoliński, Jerzy Zelnik, Anna Maria Adamiak.

Oprawa muzyczna: Band Artura Grudzińskiego

Koncert poprowadzi: Anna Popek

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)