Chopin był z UW: INGOLF WUNDER (Austria)

CHOPIN BYŁ Z UW – cykl koncertów chopinowskich na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego

15 maja 2016, godz. 17.00 – INGOLF WUNDER (Austria) – fortepian

Program:

Fryderyk Chopin – Nokturn H-dur op. 62 nr 1, Bolero a-moll op. 19,Polonez-fantazja As-dur  op. 61

Ferenc Liszt – Sonata h-moll

Uniwersytet Warszawski oraz Fundacja Universitatis Varsoviensisserdecznie zapraszają na kolejny recital fortepianowy z cyklu pięciu koncertów chopinowskich zorganizowanych z okazji jubileuszu 200-lecia istnienia Uczelni. Wszystkie wydarzenia obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Ideą cyklu Chopin był z UW jest przypomnienie, że Uniwersytet Warszawski to miejsce szczególne w biografii Fryderyka Chopina. Kompozytor nie tylko przez dziesięć lat mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na terenie kampusu uniwersyteckiego, lecz także ukończył Szkołę Główną Muzyki, będącą częścią uniwersyteckiego Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych. Dlatego też organizatorzy cyklu postanowili upamiętnić związek Chopina z warszawską uczelnią poprzez zaprezentowanie w sali uniwersyteckiego Auditorium Maximum najpiękniejszych utworów Mistrza w najlepszych światowych interpretacjach. Za nami już dwa występy: pianisty amerykańskiego, Eugena Indjica (10 stycznia br.) oraz artysty niemieckiego, Markusa Groha (14 lutego br.).

Serdecznie zapraszamy na kolejny recital cyklu– 15 maja 2016 roku, o godz. 17.00 w Auli im. Adama Mickiewicza Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) wystąpi jeden z najbardziej lubianych przez polską publiczność pianistów, Austriak Ingolf Wunder. Artystajest laureatem II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie w 2010 roku. Otrzymał wówczas dodatkowo Nagrodę Publiczności i Nagrody Specjalne za najlepsze wykonanie koncertu i poloneza-fantazji. Sukces na Konkursie Chopinowskim otworzył przed nim drzwi do najważniejszych sal koncertowych Europy i świata. Ponadto to właśnie z Wunderem jako pierwszym laureatem konkursu renomowana wytwórnia płytowa Deutsche Grammophon podpisała ekskluzywną umowę na nagrania płytowe.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)