Istnieje gdzieś terra felix [Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego] w PALLADIUM

Cztery lata. Tyle minęło od pierwszego koncertu piosenek Jacka Kaczmarskiego organizowanego przez „Młodych dla Polski”. Od tego czasu co roku mamy okazję przypomnieć sobie twórczość kultowego muzyka. W tym roku nie jest inaczej. Pragniemy zaprosić was na koncert, który odbędzie się 13 kwietnia 2016 r. o 19:30 w Teatrze Palladium.

Charyzma i odwaga – to cechy, które należy wyróżnić w twórczości Jacka Kaczmarskiego. Trudno sobie wyobrazić mieszkańca naszego kraju, który nie kojarzyłby chociażby najsławniejszych utworów tj. „Mury” czy „Obława”. Poeta poruszał w swych dziełach tematykę historyczną, kulturową oraz egzystencjalną. Ponad ćwierć wieku swojego niedługiego życia poświęcił komponowaniu muzyki, pisaniu tekstów oraz przede wszystkim występom artystycznym. Stał się prawdziwym „bardem Solidarności”, nie tylko ze względu na treść swoich piosenek – pracował w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w Monachium oraz występował na rzecz podziemnej „Solidarności”.

W tym roku do muzyków, którzy wystąpią na koncercie dołączy legenda polskiej sceny – lider zespołu „Kult”, Kazik Staszewski. Kaczmarski wykonywał piosenki ojca Kazika – Stanisława Staszewskiego, m.in. słynnego „Baranka”, który pojawi się w repertuarze naszego wydarzenia.

Tradycyjnie już zagrają dla nas Mateusz Nagórski i Kamil Pawilicki wraz Elą Rzącą. Ci artyści zasługują na szczególne słowa uznania, gdyż są z nami już po raz piąty.
Podczas koncertu wystąpi również gość specjalny – jego tożsamość poznamy w dniu wydarzenia 🙂

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)