CYPRIAN KAMIL NORWID

Koncert twórczości Cypriana Kamila Norwida – upamiętniający                  

140. rocznicę śmierci poety

W środę, 18 października 2023 r. o godz. 19:00, w Klubie Hybrydy, ul. Złota 7/9 w Warszawie, odbędzie się koncert  poezji Cypriana Kamila Norwida. Dominika Świątek wraz z zespołem wykona utwory księcia literatury polskiej.

We wrześniu 2023 roku minęło 140 lat od śmierci Cypriana Kamila Norwida, wybitnego Polaka, humanisty, poety, dramatopisarza, prozaika, rzeźbiarza, malarza, człowieka wyrastającego poza swoją epokę. Ponadczasowość i wyjątkową wartość arcydzieł tego romantyka chcemy zaprezentować podczas koncertu. Spotkanie z Norwidem będzie ciekawą propozycją kulturalną, wydarzeniem łączącym poezję i muzykę. Z Dominiką Świątek, gościnnie zagra na gitarze, wybitny wirtuoz tego instrumentu, Janusz Strobel. Twórczość wielkiego romantyka XIX wieku, w ujęciu polskich artystów inspirujących pokolenia, będzie kanwą tego wydarzenia.

Skłonność do dialogu, a nawet polifonizacji mowy poetyckiej, charakterystyczna dla dramatu, jest cechą stałą pisarstwa Norwida i stanowi o jego niezwykle współczesnym charakterze. Chcemy wykorzystać ten dramatyczno-teatralny aspekt twórczości autora i rozciągnąć go na dialog płaszczyzny muzycznej oraz słownej wydarzenia.

Zostaną zaprezentowane utwory Norwida w autorskiej interpretacji Dominiki Świątek. Usłyszymy m.in. tak słynne wiersze jak „Modlitwa” czy „Fortepian Szopena”, a także mniej znane teksty zawierające treści biograficzne.

Dominika Świątek jest uznaną pieśniarką, kompozytorką, autorką tekstów. Artystce towarzyszyć będą muzycy, w czteroosobowym składzie:

Janusz Strobel – gitara

Andrzej Perkman – pianino

Łukasz Czekała – skrzypce

Witold Cisło – perkusjonalio-bas

Stefan Knothe recytacje – polski aktor filmowy, duggingowy, lektor

Muzyka – Dominika Świątek

Koncert poprowadzi Anna Popek  

Wstęp na koncert jest wolny po pobraniu darmowych wejściówek dostępnych na : www.hybrydy.pl , www.fundacjauv.org.pl ,

Transmisja online bezpośrednio z koncertu na : www.fundacjauv.org.pl,

YOU TUBE            

Organizator: Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”

Mecenasi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuro „Niepodległa”

Współorganizatorzy: Fundacja Universitatis Varsoviensis, Klub Hybrydy

Partnerzy medialni: Polskie Radio RDC, Radio Wnet


Transmisja online:

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)