Koncert Galowy 65 urodzin Klubu Hybrydy

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy

Wszystko zaczęło się̨ w Hybrydach – tak może powiedzieć wielu wybitnych artystów, muzyków, kabareciarzy, pisarzy, poetów i plastyków. To w Hybrydach całe pokolenia zarówno słuchały, jak i tworzyły, odtwarzały muzykę̨, nie tylko rozrywkową, ale także klasyczną. Hybrydy to miejsce zasłużone i szalone, radosne i opiniotwórcze. Tu narodził się̨ m.in. festiwal Jazz Jamboree, którego pierwszą edycję wymyślił ambasador jazzu, pisarz Leopold Tyrmand „Ojciec Chrzestny Hybryd”.

Klub jest jedną z najstarszych i najbardziej prężnych placówek kulturalnych stolicy. U nas narodziło się wiele wspaniałych imprez artystycznych, w Hybrydach prezentowali i szlifowali swoje umiejętności najlepsi polscy twórcy kultury. Klub przez wiele lat był jedną z nielicznych „oaz wolności twórczej i wymiany wolnej myśli” i tak pozostaje do dziś.

Klub Hybrydy zapisał wspaniałe karty w bogatym dorobku kultury, czynnie ją współtworząc. Dzięki pracy kilku pokoleń twórców i animatorów kultury, nie tylko Warszawa, ale cały kraj zyskał wyjątkową placówkę.

Jesteśmy wizytówką życia kulturalnego społeczności akademickiej, godnie kontynuującą wspaniałe tradycje naznaczone nazwiskami niezapomnianych magów sztuki – Jonasza Kofty, Edwarda Stachury, Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Mirona Białoszewskiego, Jacka Kaczmarskiego, Barbary Sadowskiej, Adama Kreczmara, Tomasza Stańko, Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedy, Przemysława Gintrowskiego, a z żyjących – Urszuli Dudziak, Michała Urbaniaka, KAYAH, Darka Malejonka, Doroty Miśkiewicz,  Włodzimierza Nahornego, Ewy Bem czy Jana Pietrzaka.

W Klubie Hybrydy narodziło się kilka festiwali, na trwałe wpisanych w kalendarz wydarzeń artystycznych  kraju – wspomniany już Jazz Jamboree, Warszawski Festiwal Filmowy, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej czy festiwal fortepianowy „Chopin był z UW!”.

W Hybrydach nagrywano także legendarny stand-upowy projekt HBO „ HBO na stojaka”, w reżyserii Janusza Zaorskiego i Krystyny Gucewicz. Plejada najlepszych artystów komediowych i kabaretowych nagrywała swoje monologi.

W naszym klubie odbyła się premiera polskiego wydania francuskojęzycznej telewizji o światowym zasięgu TV5 MONDE.

Od 2005 roku Fundacja Universitatis Varsoviensis zarządzająca Hybrydami pozyskała sale byłego kina Palladium, zwiększając możliwości kulturotwórcze tych placówek.

Koncert Galowy odbędzie się w poniedziałek, 24 października 2022 roku, o  godz. 19:15, w Teatrze Palladium, ul. Złota 7.  

W ramach obchodów 65-lecia wystąpią najważniejsi artyści naszego klubu, jak: Muniek Staszczyk, Ewa Bem, Paweł Domagała, Kayah, Milo Kurtis, Darek Malejonek, Kasia Malejonek, Dorota Miśkiewicz, Marcin Styczeń, Miłka Małecka oraz 14 osobowy Band muzyczny pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.                         

Koncert połączony będzie z obchodami 30-lecia działalności Fundacji „Universitatis Varsoviensis”, jednej z najstarszych organizacji pozarządowych w naszym kraju.

Wstęp za zaproszeniami 😊

Serdecznie gratulujemy klubowi Hybrydy wspaniałego jubileuszu. 65 lat działalności, to szmat czasu.

W poniedziałek, 24 października mieliśmy okazje hucznie celebrować urodziny jednego z najstarszych i najbardziej prężnych placówek kulturalnych stolicy. To w Hybrydach całe pokolenia zarówno słuchały, jak i tworzyły, odtwarzały muzykę, nie tylko rozrywkową, ale także klasyczną.

To miejsce zasłużone, szalone, radosne i opiniotwórcze.

I tak też było i tym razem. Na scenie sąsiadującego z Hybrydami Teatru Palladium wystąpili najważniejsi artyści „Jubilata”, jak: Muniek Staszczyk, Ewa Bem, Paweł Domagała, KAYAH, Milo Kurtis, Darek MALEO Malejonek, Kasia Malejonek, Dorota Miśkiewicz, Marcin Styczeń, Miłka Małecka oraz Band pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

Klub Hybrydy „Koncertem Galowym” kolejny raz zapisał wspaniałe karty historii muzycznej,  w bogatym już dorobku kultury. Dzięki pracy kilku pokoleń twórców i animatorów kultury, nie tylko Warszawa, ale cały kraj posiada wyjątkową placówkę. 

Pomimo, iż to już 65 lat, Klub Hybrydy nie zwalnia. A wręcz przeciwnie łapie napęd hybrydowy.

Serdecznie podziękowania wszystkim związanym z tym miejscem – artystom, organizatorom życia estradowego, publiczności i całemu środowisku, które przez lata się zmieniając, tworzyło i tworzy jedyną w swoim rodzaju atmosferę tego miejsca.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)