Delegacja RP na konferencję Harvard Worldmun 2018 w Panama City w Panamie

W dniach 12-16 marca 2018 roku w Panama City w Panamie odbyła się 26. edycja Symulowanych Obrad ONZ Harvard World Model United Nations w których udział wzięło prawie 2000 studentów najlepszych światowych uczelni (m.in. Harvard, Yale, Georgetown, West Point, Oxford) z ponad 85 państw świata. Zapoczątkowana w 1992 roku w Międzyzdrojach inicjatywa studentów Uniwersytetu Harvarda jest dziś największym tego typu wydarzeniem na świecie organizowanym poza Stanami Zjednoczonymi.

Dzięki działalności Polskiego Towarzystwa Symulowanych Debat ONZ, a także wsparciu Fundacji Universitatis Varsoviensis oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w roku 2018 – roku wyboru naszego kraju na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, Rzeczpospolita Polska była godnie reprezentowana na tym prestiżowym wydarzeniu. Polska delegacja składała się z 15 osób – m.in. studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, London School of Economics and Political Science oraz Uniwersytetu w Cardiff, będąc tym samym jedną z największych delegacji z Europy Środkowo-Wschodniej. W dowodzie wysokich umiejętności Polaków, organizatorzy wydarzenia przydzielili polskiej delegacji najbardziej prestiżowe państwo do reprezentowania – Stany Zjednoczone Ameryki.

Informacja w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury: teatrów, oper, filharmonii, muzeów a także kin – jak poinformował na konferencji prasowej Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Stosujemy się do wszystkich procedur Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Staramy się przenieść nasze najbliższe wydarzenia kulturalne na nowe terminy, o których będziemy Was informować w najbliższym czasie.
Chcemy Was uspokoić, iż zakupione przez Was bilety zachowają swoją ważność.
Sytuacja jest dynamiczna i staramy się do niej dostosować na bieżąco. Dlatego bardzo prosimy nasi Drodzy o wyrozumiałość i cierpliwość! :)
Wszelkie nowe informacje będą zamieszczane na naszych stronach i na portalach społecznościowych!
Życzymy Wam dużo zdrowia i życzymy sobie byśmy mogli Was gościć w nowo wyznaczonych terminach
Do zobaczenia!!! :)